TÜM TÜRKİYE'YE TESLİMAT GARANTİSİ

Alisa Concept’e Hoşgeldiniz

Mobilya Seçimi ve Dizaynı İle İlgili Fikirler

Oturma Odası Dizaynı Bir an önce günlük iş yaşamının stresinden uzaklaşmak ve rahat bir nefes alarak keyifli vakit geçirmek için can attığımız, eve gidip ayaklarımızı uzatıp tv karşısında keyif yapmanın hayalini kurduğumuz oturma odaları, evlerimizde en fazla vakit geçirdiğimiz alanların başında gelmektedir. Yemek yeme, uyuma gibi doğal ihtiyaçlarımızın dışında ev içinde vaktimizin büyük çoğunluğu da bu odalarda geçmektedir.

Alisaconcept.com olarak makalemizde, evinize girdiğiniz zaman daha huzurlu ve keyifli vakit geçirebilmeniz adına, oturma odası düzenlemenin püf noktalarına, çeşitli tasarım metotlarına ve daha modern oturma odalarının dekorasyonu ve  2021 mobilya modelleri seçiminde dikkat etmeniz gereken konulara değineceğiz. Aslında başta mobilya seçimi ve renk uyumu gibi konulara dikkat etmeniz halinde, çok daha güzel bir dizayn ve hoş görünümlü oturma odalarına sahip olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, modernizmin minimalizm ile buluştuğu modern oturma odaları da, işlevsel ürünlerle hazırlanmış daha az yer kaplayıp daha çok alan bırakan dekorasyonlarla tasarlanmaktadır. Modern oturma odası dekorasyon fikirleri duvar renginden zemin kaplamasına, mobilyaların tarzından yerleşimine kadar tüm detaylarına özenle bakılan, sadeliğin ön planda tutulduğu tasarımlardan oluşmaktadır. Gelin sizde az yer kaplayan kullanışlı malzemelerin çok amaçlı kullanımlarını sağlayan bu tasarımlarla kendinize ve sevdiklerinize geniş yaşam alanları sunun!

Oturma Odası Düzenlemenin Püf Noktaları

Oturma odasını düzenlerken gerçekten güzel görünümlü bir oturma odasına sahip olmak için öncelikle dikkat etmeniz gereken ilk şey; odanızın iç hacmi ile doğru orantılı olacak mobilyaları tercih etmek olmalıdır.

Mobilya seçiminin yanı sıra tasarım işlemlerini gerçekleştirirken hiçbir şekilde renk uyumundan taviz vermeden, odanızda bir odak noktası belirlemeli ve diğer dizayn unsurları bu odak noktası etrafında yerleştirilmelidir.

Odalarınıza ekleyeceğiniz vazolar, çiçekler, tablolar veya farklı dizayna sahip kitaplıklar gibi iç unsurların yer aldığı kişisel dokunuşlarla, odanızın güzel bir atmosfere sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Gerek evinizin ölçülerine uygun gerekse zamansız, dinlendiren ve ton sür ton renk kombini ile tercih yapacağınız ürünlerle, düzenli ve eskimeyen bir iç dekorasyon anlayışını oturma odanıza taşıyabilirsiniz.

Mobilya seçmenin püf noktalarını anlamak kişilerin yaşamında en önemli noktalardan birisidir. Bu yüzden mobilya seçimi zamana yayılarak yapılması gerekir. Çünkü; mobilya seçimi kişileri psikolojik olarak da etkileyebilmektedir. Renk seçimi özellikle kişileri etkileyen bir durumdur.  Ev yaşamında kullanılan renkler kişilerde daha rahat bir yaşam alanı sunabilir. Örneğin beyaz renkli duvarlar, kişilerde daha ferah ve rahat bir ortam sunarken, siyah duvarlar daha kasvetli ve daha sıkıcı bir ortam sunar. Siyah duvarlar elbette güzel bir alan kattığı zamanlar olabilir. Ama bunu daha tasarımsal bir şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız.

Mobilyalar İçin En Dayanıklı Ağaç

Elbette birikiminizin bir kısmını ayırdığınız mobilyalarınızın, satın aldıktan kısa bir süre sonra deforme olmasını istemezsiniz. Bu nedenle tercih edeceğiniz mobilyanın dayanıklılığı önemli. Karaağaç, huş, meşe ve ceviz ağaçlarından yapılan mobilyalar hem görünüş hem de dayanıklılık olarak oldukça tercih edilmekte. Mobilyalarınızı satın almadan önce bu ağaç çeşitlerini de göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X