Kargo Ve İade

SİPARİŞ ve TESLİMAT ŞARTLARI

Siparişinizin onaylandığına dair e-mail gelmeden sipariş ile ilgili işlemleriniz başlamamaktadır. Bu yüzden öncelikle onay mesajının gelmesini bekleyiniz. Alisa Concept  ile yaptığınız alışverişler, siparişin banka onayının sağlıklı olarak alınması halinde, haftaiçi hergün saat 15.00’a kadar kargoya teslim edilmektedir.

Alisa Concept’teki yüzlerce ürün arasından zaman zaman üretimi durdurulmuş ürünler olabilmektedir. Bu gibi durumlarda müşteri ile Alisa Concept arasındaki görüşmeden sonra müşteri isteği üzerine sipariş iptal edilebilir veya müşteri isteği üzerine ürün bir yenisi ile değiştirilebilir.

Sipariş Teslimatı 

Kargoya verilen siparişler, gönderileceği illere göre ortalama 1-3 gün içinde müşteriye ulaşır. 
Saat 15:00`dan sonra verilen siparişler ertesi gün işleme alınır.
Resmi tatiller ve haftasonları verilen siparişler sonraki ilk iş gününde işleme alınır.

Teslimat ve Kargo Ücretleri 

Taşımacılık ve teslimat ücretleri, siparişlerin içeriğine, seçilen teslimatın türüne ve teslimatın yapılacağı ile göre değişiklik gösterir. Özel anlaşmamız ile gönderilen ürünlerin kargo ücreti ürünün boyutlarına göre genellikle 10TL ile 20 TL arasında olmaktadır.


Siparişinizle ilgili soru ve sorunlarınızın çözümü için, Müşteri Hizmetleri Yetkilileri`ne telefon ile ulaşmanız yada e-posta göndermeniz yeterli. Uzmanlarımız en yakın zamanda durumu değerlendirecek ve çözümlerle ilgili bilgi vermek üzere sizlerle iletişim kuracaktır. 

İade Şartları 
Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde iade edebilirsiniz. 
– Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. 
– İade, orjinal ambalaj ile yapılmalıdır. 
– İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir. 
– İadesi yapılacak olan ürünler, Alisa Concept’in çalıştığı kargo şirketleri tarafından satıcı firmaya ulaştırılmalıdır.
İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde olması gereken öğeler aşağıda sıralanmıştır.

İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 2 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır. 

İade Yöntemi 

firmamız yetkililerine +90 543 443 96 43 nolu çağrı merkezimiz  veya whatsapp üzerinden durum hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonar incelenerek, hemen ücret iadesi sürecine geçilecektir.


Kargo ile yaptığınız gönderimlerde kargo ücreti müşteriye aittir. Firmamıza gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda, ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

Ücretin müşterinin kartına iadesi, kredi kartlarında 1-3 gün, banka kartlarında ise 7-21 gün içerisinde yapılmaktadır.

Bütün genel kaideler ve kuralar bir tarafa ALİSA CONCEPT  genel ticari ahlak kuralları ve iyi niyet çerçevesi içinde ve Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket etmeyi taahhüt eder.