TÜM TÜRKİYE'YE TESLİMAT GARANTİSİ

Alisa Concept’e Hoşgeldiniz

2021 Mobilya Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev yaşamında kullanılan renkler kişilerde daha rahat bir yaşam alanı sunabilir. Örneğin beyaz renkli duvarlar, kişilerde daha ferah ve rahat bir ortam sunarken, siyah duvarlar daha kasvetli ve daha sıkıcı bir ortam sunar. Siyah duvarlar elbette güzel bir alan kattığı zamanlar olabilir. Ama bunu daha tasarımsal bir şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız.

Mobilyalar İçin En Dayanıklı Ağaç

Elbette birikiminizin bir kısmını ayırdığınız mobilyalarınızın, satın aldıktan kısa bir süre sonra deforme olmasını istemezsiniz. Bu nedenle tercih edeceğiniz mobilyanın dayanıklılığı önemli. Karaağaç, huş, meşe ve ceviz ağaçlarından yapılan mobilyalar hem görünüş hem de dayanıklılık olarak oldukça tercih edilmekte. Mobilyalarınızı satın almadan önce bu ağaç çeşitlerini de göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Kumaş Kaplı Mobilyalara Dikkat

Çeşitli desenlerde ve renklerde tasarlanmış birbirinden güzel kumaş mobilyaları tercih ederken kullanışlı olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekir. Oturduktan bir süre sonra belinizin ağrımasını istemiyorsanız arka kısmının çıkıntısız olmasına dikkat edin. Özellikle çocuk sahibi olan çiftlerin dikkat etmesi gereken bir diğer şey ise mobilyaların üzerindeki düğme ve benzer maddelerin güvenli bir şekilde dikilip dikilmediğidir. Üstelik temizliğinin rahat yapılabiliyor olması da rahat kullanımı açısından önemli.

Ev Dizaynına Göre Mobilyalar

Mobilya seçiminiz için önemli olan bir diğer konu ise evinizin dizaynıdır. Duvarlarınızın ve perdelerinizin rengi, mobilyalarınızın kumaşını seçerken önemli ölçütlerden olmalıdır. Eğer hareketli perdelere sahipseniz mobilyanızın kumaşının sade olması daha uygun olacaktır. Ayrıca evinizin dizaynına uygun mobilya aksesuarlarını da mağazalarda bulabilirsiniz.

Evleri Büyüten Mobilyalar

Mobilya alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de mobilyanın boyutudur. Evinizin ölçüsüne göre seçim yapmalısınız. Örneğin; salonunun küçük olduğunu düşünelim, salonunuz için de büyük koltuk takımı aldınız. Ne yazık ki bu seçim yanlış olacaktır. Dar bir alana ebatı büyük mobilya alarak yaşam alanınızı daraltılmasına sebebiyet verebilirsiniz.

Mobilya rengi

Önemli olan durumlardan birisi de mobilya rengidir. Mobilyaların birbiri ile uyumu önemlidir. Hatta duvar renginden, perde rengine kadar uyum içerisinde olması gerekir. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda kişiler yaşam alanından sıkılacak ve mobilya değişikliğine gidecektir. Bu durumda ne yazık ki artı maliyet olacaktır. Bu süreçte aslında konu mobilya değil, yapılan dekorasyondur. Dekorasyon ne kadar doğru olursa sizin için o kadar güzel bir yaşam alanı olacaktır.

Mobilya fiyatları

Mobilya fiyatları Alisaconcept ’da farkını gösteriyor. Alisaconcept web sitesini kolaylıkla ziyaret ederek ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Mobilya fiyatlarında zaman zaman kampanyalar yapılmaktadır. Web sitemizi ziyaret ederek kampanyalardan kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X